Moduł I – Technologia postaci leku – mieszanki
- mieszanki w recepturze aptecznej. Czym są i co jeszcze może zaskoczyć?
- najbardziej aktualne wzory na przeliczanie dawek
- jak zapobiec interakcjom i problemom, które mogą się pojawić przy wykonywaniu mieszanek
Moduł II – Aspekty prawne
- podstawowe akty prawne z zakresu leków recepturowych
- realizacja recept na leki recepturowe:
- Wydawanie leków recepturowych na zapotrzebowanie podmiotu leczniczego
- Wybrane zagadnienia szczegółowe realizacji recept na leki magistralne: mieszanki
- aspekty prawne wyceny leków recepturowych
- praktyczne porady okiem prawnika dawkowanie w mieszankach – najczęściej występujące błędy
- terminy realizacji recept.

Prezenter
dr n. med. Beata Skibska
Ukończyła studia w 1993 roku na wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej w Łodzi (obecnie Uniwersytet Medyczny). Pracuje jako kierownik apteki ogólnodostępnej, a od 2008 roku również jako adiunkt na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w Katedrze Farmacji Stosowanej w Zakładzie Farmacji Aptecznej. Posiada specjalizacje z Farmacji Aptecznej. Współpracuje z różnymi firmami w zakresie badan aplikacyjnych oraz jako szkoleniowiec. W Okręgowej Izbie Aptekarskiej w Łodzi pełni funkcje Przewodniczącej Sadu Aptekarskiego. Jest również ekspertem w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w zawodzie Technik Farmaceutyczny.

mec. Karolina Jasiulewicz
Kancelaria GRK adwokaci, Praktyka Prawa Farmaceutycznego i Medycznego
W 2014 roku Karolina ukończyła prawo na prestiżowym Queen Mary University w Londynie (Bachelor of Laws with Honours) a następnie na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Karolina świadczy kompleksową pomoc prawną dla podmiotów leczniczych (lekarzy, placówek medycznych, w tym gabinetów, klinik, szpitali). W zakres jej doświadczenia wchodzą sprawy z zakresu odszkodowań za błędy medyczne, odpowiedzialności cywilnej oraz dyscyplinarnej lekarzy, pielęgniarek i położnych, ratowników medycznych, obrony w sprawach karnych lekarzy, pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, naruszenia praw pacjenta, odmowy świadczeń, uzyskiwania dokumentacji medycznej, reprezentacji przed sądami lekarskimi i rzecznikami odpowiedzialności zawodowej.
Karolina specjalizuje się również w procedurze wprowadzania do obrotu produktów leczniczych, zarówno na terenie Polski, jak również Unii Europejskiej.