Przejdź do


Minoksydyl – Minoxidil

Minoxidil

Brak w magazynie

Na stanie

Na stanie

SKU: 119573 Kategorie: ,

Wskazania

Miejscowa terapia łysienia androgenowego zarówno u mężczyzn, jak i kobiet, szczególnie w przypadku wczesnego etapu łysienia na szczycie głowy.

Zastosowanie

Minoksydyl ma postać białego, krystalicznego proszku, który trudno rozpuszcza się w wodzie, natomiast rozpuszcza się w etanolu 96 st. oraz glicerolu. Jako surowiec farmaceutyczny do receptury aptecznej wykorzystywany jest przy sporządzaniu roztworów do stosowania zewnętrznego w zalecanych stężeniach 2,0% – 5,0%. Stężenia wyższe niż 5% wymagają obecności kwasów (salicylowego, cytrynowego lub mlekowego) jako solubilizatorów. Podanie minoksydylu w leku recepturowym umożliwia indywidualne dobranie odpowiedniego stężenia leku dla pacjenta, a także wyeliminowanie dodatku glikolu propylenowego obecnego w preparatach gotowych, który może wykazywać działanie drażniące na skórę. Minoksydyl zaleca się w miejscowej terapii łysienia androgenowego zarówno u mężczyzn, jak i kobiet, szczególnie w przypadku wczesnych etapów łysienia na szczycie głowy. Substancja stymuluje porost włosów, zwiększając przepływ krwi przez naczynia w skórze. Powoduje także wydłużenie fazy anagenu, czyli aktywnej fazy wzrostu włosa, zwiększenie wielkości mieszka włosowego oraz pogrubienie łodygi włosa. Po podaniu miejscowym, w nieznacznym stopniu przenika do krążenia ogólnego. Pierwsze efekty leczenia pojawiają się po około 2 miesiącach, natomiast największe nasilenie wzrostu zauważyć można po 12 miesiącach regularnego stosowania.

Ostrzeżenia

Preparat należy rozprowadzić oraz wmasować w skórę głowy, a następnie pozostawić na jej powierzchni przez przynajmniej 4 godziny. Po aplikacji należy dokładnie umyć ręce. Preparaty z minoksydylem powinno się nakładać przynajmniej kilka godzin przed snem.

Kod EAN / Gramatura

5901315022990
/ 5g
5901315022983
/ 1g

Inna nazwa

Minoxidilum, Minoxydyl

Title

Go to Top