• Zastosowanie

    Euceryna bezwodna DAB to produkt farmakopealny (Farmakopea Niemiecka), który stanowi połączenie wazeliny białej, parafiny ciekłej z dwoma emulgatorami – alkoholem lanolinowym oraz cetostearylowym. Euceryna bezwodna DAB jest wykorzystywana w przemyśle farmaceutycznym jako podstawa maści bezwodnych, maści z antybiotykami lub sterydami, maści emulsyjnych oraz kremów.

  • Zastosowanie

    Lanolina bezwodna to wosk zwierzęcy otrzymywany podczas czyszczenia i odwadniania wełny owczej z tzw. tłuszczopotu owczego; mieszanina estrów kwasów tłuszczowych ze sterolami. Surowiec wykorzystywany do celów farmaceutycznych musi spełniać odpowiednie kryteria jakościowe Farmakopei Europejskiej. Jako składnik podłoża cechuje się działaniem zmiękczającym, wygładzającym naskórek. Intensywnie przenika w głąb naskórka, tworzy film okluzyjny, zapobiegając utracie wody. Emulgator W/O. Surowiec farmaceutyczny do receptury aptecznej będący częścią składową maści bezwodnych i uwodnionych, kremów, past, mleczek, emulsji, czopków doodbytniczych, gałek dopochwowych, pręcików docewkowych i dopochwowych. Łączona w kompozycjach z innymi substancjami recepturowymi.

  • Zastosowanie

    Maść cholesterolowa to preparat galenowy sporządzony według Farmakopei Polskiej. Maść cholesterolowa zastosowana na skórę w postaci nieprzetworzonej lub jako składowa preparatów leczniczych wykazuje działanie natłuszczające, ochronne, tworzy film okluzyjny. Jest bardzo dobrą maścią obojętną, wskazaną zwłaszcza w przypadkach nietolerancji innych maści, po długotrwałym leczeniu maściami sterydowymi, w przypadku mechanicznych, termicznych i chemicznych uszkodzeń skóry, w zaniku i zniszczeniu skóry. Maść cholesterolowa nie powoduje uczuleń. Surowiec farmaceutyczny przeznaczony do receptury aptecznej do sporządzania maści bezwodnych, maści uwodnionych, kremów, past, używany także w postaci nieprzetworzonej.

  • Zastosowanie

    Parafina stała, zwana jest także Parafiną twardą, to substancja farmaceutyczna, która wykorzystywana w postaci przetworzonej na skórę odznacza się działaniem natłuszczającym, ochronnym, zmiękczającym, tworzy na powierzchni naskórka hydrofobowy film okluzyjny. Surowiec farmaceutyczny do receptury aptecznej przeznaczony do wytwarzania maści, kremów, masek parafinowych, sztucznej wazeliny.

  • Zastosowanie

    Wazelina biała to produkt otrzymywany w wyniku destylacji ropy naftowej. Surowiec wykorzystywany do celów farmaceutycznych musi spełniać odpowiednie kryteria jakościowe Farmakopei Europejskiej. Wazelina biała skutecznie zapobiega wysuszeniu skóry, doskonale regeneruje uszkodzony naskórek, ma działanie natłuszczające, ochronne. Substancja farmaceutyczna stanowi podłoże dla postaci leku do stosowania na skórę twarzy.

  • Zastosowanie

    Wazelina hydrofilowa jest preparatem galenowym sporządzonym według przepisu farmakopealnego. Bezwodne, farmaceutyczne podłoże maściowe o właściwościach absorpcyjnych i lipofilowych. W porównaniu z innymi podłożami o charakterze lipofilowym i absorpcyjnym, wazelina hydrofilowa jest podłożem o dość twardej konsystencji (z powodu zawartego w znacznej ilości wosku). Dzięki zawartości emulgatorów jest w stanie trwale związać znaczne ilości wody i wodnych roztworów substancji leczniczych. Substancja farmaceutyczna wykorzystywana jako podłoże dla maści uwodnionych i bezwodnych oraz kremów. Surowiec farmaceutyczny przeznaczony do sporządzania preparatów leczniczych w zakresie receptury aptecznej. Wchodzi w skład niektórych farmakopealnych preparatów galenowych (m.in. maść kamforowa, maść cynkowa).

  • Zastosowanie

    Wazelina żółta to produkt otrzymywany w wyniku destylacji ropy naftowej. Surowiec wykorzystywany do celów farmaceutycznych musi spełniać odpowiednie kryteria jakościowe Farmakopei Europejskiej. Substancja farmaceutyczna tworzy nieprzepuszczalny film okluzyjny, jest dobrym środkiem pokrywającym i poślizgowym, z uwagi na niskie wchłanianie się z powierzchni skóry i błon śluzowych. Surowiec farmaceutyczny do receptury aptecznej, stosowany jako składnik maści bezwodnych egzodermalnych, w połączeniu z innymi podłożami, szczególnie absorpcyjnymi lub emulgatorem, stanowi bazę dla maści eudodermalnych uwodnionych. Surowiec recepturowy przeznaczony do sporządzania kremów, mleczek kosmetycznych i leczniczych, emulsji, półstałych postaci leku. Łączona w kompozycjach z innymi substancjami leczniczymi.

  • Zastosowanie

    Wosk biały otrzymywany jest poprzez działanie substancjami utleniającymi na wosk żółty. W przeciwieństwie do wosku żółtego nie posiada zapachu miodu, nieznacznie różni się składem chemicznym. Emulgator W/O (po zobojętnieniu), lepiszcze, reguluje konsystencję i stabilizuje emulsje. Wosk pszczeli nie tylko poprawia jakość kremów, do których jest dodawany, ale także pielęgnuje, wygładza i uelastycznia skórę. Surowiec farmaceutyczny do receptury aptecznej jako surowiec pomocniczy; składnik maści bezwodnych i uwodnionych, kremów, mleczek kosmetycznych i leczniczych, woskowców, czopków, emulsji, mazideł olejowych, pomad. Surowiec recepturowy łączony w kompozycjach z innymi substancjami leczniczymi.

  • Zastosowanie

    Wosk żółty jest uzyskiwany w wyniku stopienia plastrów woskowych (pozbawionych miodu). Substancja farmaceutyczna wykazuje właściwości ochraniające, wygładzające naskórek, przyspieszające jego regenerację, działa rozmiękczająco, słabo przeciwzapalnie. Surowiec farmaceutyczny do receptury aptecznej jako surowiec pomocniczy; składnik maści bezwodnych i uwodnionych, kremów, mleczek kosmetycznych i leczniczych, woskowców, czopków, emulsji, mazideł olejowych, pomad. Surowiec recepturowy łączony w kompozycjach z innymi substancjami leczniczymi.

Title

Go to Top